☰ Menu Prawe Menu ☰
Rzewnie

Niedziela 26.06.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Informacja dla rolników dotycząca wystąpienia szkód w oziminach w wyniku ujemnych skutków przezimowania

    W związku z wystąpieniem szkód w niektórych uprawach ozimin spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej- Wójt Gminy Rzewnie złożył wniosek do Wojewody Mazowieckiego o zatwierdzenie składu komisji ds. szacowania szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi- ujemne skutki przezimowania. 

Wniosek o oszacowanie szkody w gospodarstwie rolnym należy składać do Urzędu Gminy do dnia 15.04.2016 roku pokój nr 5 w godzinach 8:00- 16:00

Szkoda musi wynosić ponad 30 %. Średniej rocznej produkcji w gospodarstwie z ostatnich 3 lat.

Wzór wniosku do zgłoszenia strat można pobrać:

Do zgłoszenia szkody należy załączyć:

-kserokopię wniosku z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o płatności obszarowe za 2016 rok     

Zgodnie z obowiązującymi przepisami szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru upraw bądź jej likwidacji. W razie konieczności likwidacji zaleca się wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Szacowanie szkód nastąpi po powołaniu przez Wojewodę Mazowieckiego terenowych Komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

Na dzień dzisiejszy obowiązują wytyczne z dnia 19 lutego 2015r. dostępne na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego www.mazowieckie.pl wg. Których w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, przekazywane do Wojewody są wyłącznie protokoły z gospodarstw, w których poziom szkód był wyższy niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej.

Ponadto przy szacowaniu szkód należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym, prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. Minimalna powierzchnia jednolitej uprawy na działce, na której zostały uszkodzone uprawy, nie może być mniejsza niż 0,1 ha.

                                                                                                          Wójt

                                                                                              (-) Roman Napiórkowski

Wytworzył:
UG Rzewnie
Udostępnił:
Skrzecz Marek
(2016-03-31 11:26:26)
Ostatnio zmodyfikował:
Skrzecz Marek
(2016-03-31 11:30:12)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 817487